İntra Bilişim A.Ş. Uzaktan Destek Uygulaması Kullanımı

Şirketimiz destek anlaşmalı müşterilerinin uzaktan destek alabilmeleri için lisanslı Teamviewer programı kullanılmaktadır. Bu bağlantıyı kullanmak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:


WEB sitemizde ana sayfanın en altında “Anlaşmalı Müşteriler İçin Uzaktan Destek” link’ine tıklanır.

 

 

Bu link sizi başka bir sayfaya yönlendirir ve uzaktan bağlantı uygulaması otomatik olarak indirilmeye başlar.

 

 

Uygulama indirildikten sonra üzerine tıklanarak çalıştırılır. Uygulama çalışmadan önce ekranınıza bir onay ekranı gelebilir. Lütfen bu ekranı “Kabul Et” tuşuna basarak geçiniz.

 

 

Ekranda bağlantı penceresini artık görebilirsiniz. Bu ekrandaki ID ve şifre otomatik olarak oluşturulmuştur.

 

 

Bu ID ve şifreyi İntra uzmanlarına vermeniz halinde uzaktan kontrol sağlanabilecektir.

 

Uyarı !

Sisteminizde başka bir nedenle daha önce kurulmuş ve çalışan bir teamviewer uygualaması var ise, İntra versiyonunu çalıştırdığınız zaman aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz:

 

 

Bu durumda “Tamam” düğmesine basıp Windows ekranında sağ alt köşede bulunan (saat bulunan) kutucuğa tıklayarak çalışan Teamviewer uygulamasını bulunuz ve “Teamviewer sonlandır”a basarak çalışan programı kapatınız.

 

 

Bundan sonra yazımızın en başında belirtilen WEB sayfasını yenileyerek (F5 tuşuna basarak) aynı işlemlere devam edebilirsiniz.

 

Ağustos 2017
Gönderen: Hasan Eroğlu

  

Uyarı: İntra Bilişim A.Ş., blog’da yayınlanan yazıların içeriğindeki bilgilerin doğruluk ve güvenilirliğini ve hatasız olacağını garanti etmez. Şirketimiz içerik bilgilerinin kullanılmasından doğan dolaysız veya dolaylı zararlardan sorumlu değildir. Yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden kopyalanamaz veya alıntı yapılamaz.

AnyDesk MacOS ve Android kurulum rehberi için tıklayın.